Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2007

8. 12. 2007
Ahojte všichni !

Tak už je to tady a i moje panička se konečně po dlouhém vybírání a čekání konečně dočkala té výborné zprávy!!

Stalo se tak ve čtvrtek 1.11.2007.
V N-kovém vrhu chovatelské stanice Z Dančí Stráně, se narodily dvě čokoládové holčičky a jedna z nich jsem samozřejmě JÁ :) To, že mi panička bude říkat Lara, samozřejmě už víte, ale mohla bych se představit i svým oficiálním jménem.. Jelikož jsme N-kový vrh, mé jméno musí začínat na písmenko N, panička pro mne vybrala jméno Nightwish a dala k němu i přídomek Joy, takže mé celé jméno tedy bude znít: Nightwish Joy Z Dančí Stráně.

Moje maminka má černou barvu a jmenuje se Enigma Royal Standard a tatínek je čokoládový fešák Stenveyz Red October. Narodilo se nás celkem šest miminek a vyrovnalo se to na tři kluky a tři holčičky.. (dva kluci černí a jeden čokoládový po tatínkovi, dvě holčičky čokoládové a jedna černá po mamince - jak říkám, krásně jsme se rozdělili).

První tři týdny života, vám povím, jsme si jen tak vegetili, kromě jídla jsme neměli žádné starosti a celé dny jsme vlastně prospali.. Pak už to začalo být zajímavější, zjistila jsem, že ty čtyři věci pode mnou začínají mít sílu natolik, aby mě dopravily tam, kam potřebuji, sice trochu nejistě, ale začala jsem toho využívat.. i orientace v našem štěněcím chumlu už byla jednodušší, protože se nám, díky rozvíjejícím se smyslům, otevřela nejen očička, ale vlastně celý pestrý svět zvoucí k prozkoumání. Teď teprve naší mamince začala pořádná práce - uhlídat nás a pak vyhládlé průzkumníčky nakrmit, a že toho spapáme každý den víc než ten předchozí, popravdě vypadáme spíš jako malí medvídci než jako štěňátka :)

Na konci čtvrtého týdne už jsme nebyli téměř k zastavení, prozkoumávali jsme každý přístupný i nepřístupný kout a trénovali už i zoubky jeden na druhém, je to príma legrace, když tedy zrovna ty ostré zoubky nedrží vás.. Taky musím přiznat, že maminčino mlíčko našim rostoucím bříškům už přestávalo stačit, takže jsme se pomalu začali učit i na papání z misky.. to je taky velká sranda, hlavně když se vám podaří do misky vlézt úplně celí a pořádně se zmazat od krupičné kaše :))

Asi tak nějak bych shrnula první měsíc mého štěněcího života, těším se jak to bude dál a jak se mi bude líbit v mém novém připravovaném domově!! :)

Obrazek